Komentowana treść: Oprogramowanie - nowości
[#1] Re: Oprogramowanie - nowości
jamiga jest tez dla mosa
[#2] Re: Oprogramowanie - nowości
Dopiero dzisiaj zerknąłem pierwszy raz do archiwum JAmiga (w wersji dla MorphOS). No i się trochę zdziwiłem. Tam nie ma kompilatora? Z wykonywalnych plików widzę tylko "java", a nie ma jakiegoś "javac"? Oznacza to, że JAmiga ma być tylko uruchamiaczką (czy raczej maszyną wirtualną) programów w Javie? Nie będzie można pisać i kompilować na Amidze/Pegasosie programów? Tylko uruchamiać? Łeeee... A tak fajnie się to zanosiło... Jak jestem w błędzie to niech mnie ktoś poprawi. Java na G3/G4 naprawdę miałaby sens...



A tak przy okazji... Czy jest jakaś przeglądarka WWW napisana w całości w Javie? :) Może łatwiej byłoby wspomóc autora JAmiga i doprowadzić jego dziecko do zaawansowanego stanu po czym przeportować tę przeglądarkę niż pisać sensowny browser od nowa "pod system" albo czekać na AmiZillę. Wiem, że taka przeglądarka nie byłaby demonem prędkości ale dałoby się ją używać. :)

[#3] Re: Oprogramowanie - nowości

@MDW, post #2

Kompilatorów javy trochę jest, wystarczy zajrzeć na aminet. A jak chcesz wersję na PPC to sobie przekompiluj :)
[#4] Re: Oprogramowanie - nowości
Ja jeszcze odnośnie tej nieszczęsnej Javy... Jest coś takiego:



Usage: java [-options] class [args...]

(to execute a class)

or java [-options] -jar jarfile [args...]

(to execute a jar file)





Więc w CLI wpisuję coś takiego:



java HelloWorld.class



albo coś takiego:



java -j1 -d1 HelloWorld.class



albo coś takiego



java -j0 -d0 HelloWorld.class



i zawsze dostaję coś takiego:



Error: Class not found

Need to stop task: 20FB4438

In Final GC





Niezależnie od tego jaką przykładową klasę wezmę to zawsze mam taki komunikat. Javę instalowałem przy pomocy załączonego installera. W user-startup dodają mi się CLASSPATH i JAMIGALIBPATH (trochę tak nie po amigowemu, bo to powinno być w ENVARC i przy starcie systemu się kopiować do ENV, no ale niech już będzie jak autor tak chciał).



SnoopDOS pokazuje, że java szuka, znajduje i czyta duuużo różnych klas. Jednak na końcu szuka czegoś o nazwie HelloWorld.class.class (to podwójne rozszerzenie to nie jest moja pomyłka), oczywiście nie znajduje i zabawa się kończy.



Komuś załączone do archiwum przykłady działają?



[#5] Re: Oprogramowanie - nowości

@MDW, post #4

Jak skopiowałem HelloWorld.class i kopii dałem nazwę HelloWorld.class.class to wszystko działa. :) Każdy przykład po zrobieniu kopii i dodaniu na końcu nazwy jeszcze jednego ".class" działa. Ech, jak ja lubię wieczne bety. ;) No ale w końcu zobaczyłem efekt działania Javy na Amidze. Nie sądziłem, że tego dożyję...



[#6] Re: Oprogramowanie - nowości

@Marek Szyprowski, post #3

Nie wiedziałem, że kompilator Javy to taka bezproblemowa sprawa i tego tyle mamy. :) Myślałem, że z tym jest tyle samo problemów ile z legendarną już maszyną wirtualną. Dzięki za nakierowanie mnie. :)



Wersji na PPC nie potrzebuję. Emulacja 68k w MorphOS jest tak wydajna (zwłaszcza na G4), że mi zupełnie nie zależy na natywnej wersji. Kompilator może spokojnie być emulowany. Byle tylko maszyna wirtualna była natywna, bo tej to zawsze i na każdej plarformie jest mało mocy.

[#7] Re: Oprogramowanie - nowości

@MDW, post #5

hehehe zamiast HelloWorld.class trzeba dac HelloWorld :) po prostu
pomija sie rozszerzenie
[#8] Re: Oprogramowanie - nowości


a moze uruchomilbys przez java -j0 -d0 HelloWorld?:)
[#9] Re: Oprogramowanie - nowości
Kiero, Kaczus:

Hehehe, na to nie wpadłem. Ale siara. :P A właściwie szukanie podwójnego rozszerzenia powinno mnie nakierować na to rozwiązanie. Ech, ostatnio jestem chyba trochę przemęczony (poza tym od urodzenia jestem mało bystry). ;) Zupełne zaćmienie mózgu... Dzięki za pomoc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem